תמונת אווירה

אנחנו פה בשבילכם
צרו איתנו קשר

077-2705730

איך לבחור שיש לרצפה?

שיש לריצוףהשיש הנו אבן טבעית מרהיבה ביופייה המשווה לכול משטח מראה יוקרתי, ייחודי ואלגנטי עם אמירה אישית. מעבר לתחושה היוקרתית שהוא מקרין אל החלל, השיש לרצפה ניחן בחוזק ועמידות ביחס לאבנים אחרות. בטיפול נכון הוא מחזיק מעמד למשך שנים רבות, ובעזרת ליטוש ניתן לחדש את מראהו ולהשיב לו את הברק הטבעי. 

המומחים מבית חברת שיש הולמר מציינים שבהגיענו לבחור שיש לרצפה, נטיית הלב מתמקדת בגוון והמרקם ובהתאמתו לסגנון העיצובי הכללי של החלל. יחד עם זאת, קיימים כיום אינספור סוגים ודגמים של שיש לריצוף, חיפוי ושימושים נוספים (שיש למטבח, ספי חלון, מצבות, אנדרטאות וכן הלאה), וישנם הבדלים מהותיים בין סוגי השיש השונים בתכונות ובמאפיינים. 

המלצה: בדקו התאמה אופטימלית לאופי היישום

בחירה נכונה של שיש לרצפה מותנית בכמה קריטריונים מהותיים, שהמרכזיים שבהם נוגעים לרמת הספיגה, דרגת השחיקה, החוזק והעמידות של הריצוף בהתאמה לייעודו. ישנם סוגי שיש שיתאימו לריצוף פנים אך לא בהכרח לריצוף חוץ מבחינת עמידותם לתנאי מזג אוויר (גשמים, הפרשי טמפרטורה, קרינת שמש ישירה וכיוצא בזה). 

גם כשבוחרים בשיש ליישומי פנים, חובה לבדוק התאמה אופטימלית לסוג החדר ואופי השימוש (סלון, חדר אמבטיה, מטבח ועוד). חשוב לזכור שהריצוף משמש בעיקרו כאלמנט פונקציונלי, ובמהלך היום יום נהוג לדרוך עליו אינספור פעמים, להניח מעליו רהיטים כבדים, לגרור ואו להפיל חפצים, לשפוך נוזלים וכן הלאה. לפיכך, חשוב להתאים את הריצוף בהתאם לארח החיים של בני הבית, והדבר נכון שבעתיים כשמדובר במשפחה עם ילדים קטנים ואו חיות מחמד.

סוגי שיש לריצוף 

אחד מסוגי השיש לרצפה הוא שיש בטיש אזול. מוצאה של האבן בדרום ספרד והיא מתאפיינת במרקם אחיד בגוון אפור בהיר עם נגיעות כחלחלות. היישומים הנפוצים באבן זו כוללים ריצוף פנים, ריצוף חוץ וחיפוי מדרגות. בשל המראה האחיד, החלק והנקי, שיש בטיש אזול מתאים במיוחד לסגנון עיצובי מודרני ומינימליסטי. 

אבן דארמה מהווה סוג מומלץ נוסף של שיש לריצוף. לדארמה גוון אפור בהיר עם נטייה לעננות בגווני בז’ וחום. הדארמה מגיעה מטורקיה ואיראן ונחשבת לאבן חזקה עם רמת ספיגות בינונית, לפיכך מותאמת למגוון רחב של יישומים, כגון ריצוף פנים וחוץ, חיפוי מדרגות, קופינג לסגירת פינות אחידה וספי חלון. הדארמה הנה אבן מרשימה ובעלת נוכחות, וניתן להשתמש בה במגוון סגנונות עיצוביים.