תמונת אווירה

אנחנו פה בשבילכם
צרו איתנו קשר

052-2224503

decor

המדריך המלא: אבן חיפוי חיצוני על קירות מעטפת

בתקן הישראלי מפורטות גם הדרישות הנוגעות לאבן חיפוי חיצוני בהקשר לתכונות האבן, מידותיה והחומרים להגנת האבן על פי שיטת החיפוי.


לקטלוג האבנים >>

בשנים האחרונות הולך ומתרחב בישראל השימוש באבן חיפוי חיצוני על קירות מעטפת, אם מהסיבה שהאבן הנה חומר טבעי המתאפיין במראה אסתטי נאה ועמידות גבוהה לאורך שנים אם בשל היותה של האבן קלה לניקוי ולתחזוקה. כמו כן, רשויות מקומיות רבות בארץ דורשות מהמתכננים גימור בחיפוי באבן. 


סוגי האבנים הטבעיות המשמשים לחיפוי

אבן משקע מהווה אבן שנוצרה משיקוע של חומר אדמתי או סלעי על פני כדור הארץ על ידי הצטברות של חומרים אורגניים ומשקעים כימיים כתוצאה מפעילות של רוחות, גלים ואו זרמים. בקטגוריה זו נמנות, בין היתר, אבן מסוג ג'לאלה, כורכר, טרוורטין, חורפיש, דולומיט, אוניקס וכן הלאה. 

מקורה של אבן מטמורפית הוא מסלע קיים שעבר שינויים כתגובה לסביבה הכימית, הלחץ והטמפרטורה במעמקי כדור הארץ. ברשימה זו כלולים השיש, הצפחה, קוורציט וכדומה. בתקן הישראלי מפורטות גם הדרישות הנוגעות לחיפוי אבן חיצוני בהקשר לתכונות האבן, מידותיה והחומרים להגנת האבן על פי שיטת החאבן חיפוי חיצוני | שיש הולמריפוי.

 

דרישות התקן הישראלי בנוגע לעובי האבן והתכונות הנדרשות ממנה

בתקן הישראלי העוסק בחיפוי אבן חיצוני, ישנן דרישות כלליות לגבי כלל אבני החיפוי, במהלך בחירת חיפוי אבן חיצוני חשוב להסתייע באנשי מקצוע המתמחים בתחום.

דרישות הן בהתייחס לשיטת החיפוי (חיפוי בקיבוע יבש, חיפוי בקיבוע רטוב, חיפוי בהדבקה בשילוב של קיבוע מכני, חיפוי בטכניקת הקיר הכפול ועוד) ובתנאי הסביבה (סביבה רגילה, סביבה בקרבה אל הים או סביבת זיהום). במהלך בחירת חיפוי אבן חיצוני חשוב להסתייע באנשי מקצוע המתמחים בתחום להבטיח את איכות חיפויי ולמנוע תרחיש של הינתקות החיפוי מהקיר ונשירתו.