תמונת אווירה

אנחנו פה בשבילכם
צרו איתנו קשר

052-2224503

decor

המדריך המלא: עיבוד בסגנון אבן מוטבה

מעוניינים לשפץ ולשדרג את קירות המעטפת של בניין המגורים? לחדש את הריצוף? אזי יתכן ונתקלתם בביטוי אבן מוטבה.


לקטלוג האבנים >>

נמצאים בתהליך בנייתו של בית חדש? מעוניינים לשפץ ולשדרג את קירות המעטפת של בניין המגורים? לחדש את הריצוף? אזי יתכן ונתקלתם בביטוי "אבן מוטבה". 

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת שיש הולמר מסבירים שאין הכוונה לסוג מסוים של אבן טבעית כמו לדוגמה שיש, בזלת, גרניט, טרוורטין, כורכר, צפחה וכן הלאה, אלא לטכניקה ספציפית של עיבוד וסיתות, אם לצורך הבאת גוש לממדים המבוקשים אבל בעיקר כדי להקנות לאבן מרקם מסוים עבור צרכים אדריכליים. 

האבן הגולמית ניתנת לעיבוד לאחר חציבתה במגוון סוגים שונים של עיבודים, זאת במטרה להביא לשינוי מרקמה וגווניה בהתאם ליישום המיועד לאבן ורצונו של הלקוח. בין סוגי הסיתות הנהוגים בישראל נמנים, בין השאר, עיבוד טובזה, עיבוד תלטיש, עיבוד מוסמסם, עיבוד מוטבה ועוד.

אבן מוטבה | שיש הולמר

עיבוד המשווה לאבן מראה אותנטי טבעי

אבן מוטבה מהווה, למעשה, סוג של עיבוד ליצירת שקעים על פני האבן, זאת כדי לשוות לה מראה אותנטי טבעי יותר. העיבוד, המוכר גם בכינויו "סיתות מוטבע", מתבצע על ידי פטישונים מיוחדים הכוללים 16, 25 או 36 שיניים, כאשר גודל השיניים ומספרן הוא זה שקובע את רמת העיבוד ועד כמה מראה פני האבן יהיה עדין או אותנטי גס. 

במשטחים קטנים, עיבוד אבן מוטבה נעשה על פי רוב באופן ידני, בעוד שבמשטחים גדולים נהוג לצורך זה לעשות שימוש באמצעים מכניים. באופן כללי, מרבית מסוגי האבנים הטבעיות מתאימים לעיבוד בסגנון מוטבה, כמו לדוגמה שיש, אבן חברונית, אבן ירושלמית, גרניט, בזלת וכן הלאה.